You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ładowanie...

Jakie szambo na działkę?

Lubisz spędzać wakacje w gronie rodziny i przyjaciół na własnej posesji z dala miejskiego szumu i zgiełku? Letnie aktywności w postaci grilla, kąpieli czy opalania na działce ROD powinny być poprzedzone wyborem rozwiązań, zapewniających komfort Tobie i Twoim gościom. Właśnie dlatego powinieneś zdecydować się na instalację systemu do odprowadzania ścieków w postaci zbiornika na szambo. Dowiedz się jaki rodzaj i wielkość kanalizacji zakupić do domku letniskowego, aby móc swobodnie korzystać z łazienki podczas urlopu.

Kanalizacja dla domków letniskowych i działek ROD

Według obowiązujących przepisów każdy właściciel domku letniskowego na ROD czy innej nieruchomości, powinien podłączyć do niej kanalizację, odpowiadającą za odprowadzanie szamba. Wybrany rodzaj zbiornika o wielkości dostosowanej do Twoich potrzeb powinien znajdować się w prawidłowej odległości od okien budynku, sąsiadujących domków, rur czy instalacji elektrycznej. Są to odpowiednio takie wartości, jak 5, 2, półtorej oraz 0,8 metrów.

Wybór szamba na działkę - rodzaj i wielkość

Kiedy poznasz już wszystkie przepisy dotyczące lokalizacji kanalizacji, czas zdecydować się jakie szambo na działkę ROD będzie najlepsze dla Twojego domku letniskowego. Głównymi czynnikami podczas wyboru będą wielkość i rodzaj szamba na działkę.

Wielkość oczyszczalni będzie zależała od ilości osób przebywających na ogródku oraz intensywności użytkowania. Zakłada się, że dla czterech osób najlepiej sprawdzi się zbiornik o pojemności od 10 metrów sześciennych. Pamiętaj, że za mały kontener to obowiązek częstszego opróżniania systemu, a tym samym większe koszty utrzymania oczyszczalni.

Materiał zbiornika jest równie ważny - jaki rodzaj będzie najlepszy? Do najbardziej popularnych i trwałych kontenerów należą te wykonane z betonu. Można stabilnie osadzić je w gruncie, nie przejmując się wyciekaniem zanieczyszczeń. Są one rozwiązaniem mniej awaryjnym niż zbiorniki wykonane z tworzyw sztucznych.

Zbiorniki kanalizacyjne dla Twojej nieruchomości? Tylko od producenta Syl-Karbud!

Nie wiesz jaki system wybrać dla swojej nieruchomości ROD? Postaw na sprawdzone zbiorniki Syl-Karbud! W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór kontenerów betonowych jedno- i dwukomorowych na potrzeby ogródków rekreacyjnych czy gospodarstw rolniczych.